yemin töreni düzenlendi
 yemin töreni düzenlendi
Tarih : 04-02-2019 134 defa incelendi

Yemin törenine Yenişehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Yaşar Aktan, Zabıta Müdürü Birkan Abiş ve asaleti onaylanan memurlar katıldı.
Bir yıllık aday memurluk sürecini başarıyla tamamlayan memurlara görevlerinde başarılar dileyen Yenişehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Yaşar Aktan’ın konuşmasının ardından memurlar yeminlerini gerçekleştirdi.

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na, Atatürk İnkılap ve İlkeleri’ne, Anayasa’da ifadesi bulunan Türk Milliyetçiliği’ne sadakatle bağlı kalacaklarına, Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarını, milletin hizmetinde olarak tarafsız ve eşitlik ilkelerine bağlı kalarak uygulayacaklarına, Türk Milleti’nin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyip koruyarak bunları geliştirmek için çalışacaklarına ve İnsan haklarına ve Anayasa’nın temel ilkelerine dayanan milli, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı görev ve sorumluluklarını bilerek bunları davranış halinde dönüştüreceklerine yemin eden adaylar, böylece asil memur olma haklarını kazandılar. Yemin töreni ile kazandıkları asli memur olma haklarını tescil ettirerek pekiştirdiler.