“Yüzmeyi Öğreniyorum Hayallerime Dalıyorum” projesi ile 3000 öğrenciye ulaştık
 “Yüzmeyi Öğreniyorum Hayallerime Dalıyorum” projesi ile 3000 öğrenciye ulaştık
Tarih : 18-01-2019 78 defa incelendi

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL’ın talimatıyla hayata geçirilen “Yüzmeyi Öğreniyorum Hayallerime Dalıyorum” projesi ile 3000 öğrenciye ulaştık

İlçemizdeki ilk ve ortaokullar da “Yüzmeyi Öğreniyorum Hayallerime Dalıyorum” projemize öğrencilerin katılımının sağlanması için gerekli duyurular, tanıtımlar yapılarak öğrenciler belirlendi. Öğrencilerin eğitim sırasında kullanacağı ekipmanlar onlara ücretsiz veridi ve eğitimlerine başlandı.

Proje dahilinde öğrencilerimize belediyemizin imkanları ile gerekli tüm ekipmanları ücretsiz dağıtılarak uzman eğitmenler eşliğinde yüzme eğitimi verildi. Yüzme eğitimi alan öğrencilerimiz yüzmeyi kısa sürede öğrendiler ve müsabakalarda derece alacak kadarda bu alanda emin adımlarla ilerlediler. Öğrencilerimiz katıldıkları yarışmalarda birçok derece alarak, önemli başarılar elde etti.

Çocuklar Yüzmeyi Çok Sevdi
“Yüzmeyi Öğreniyorum Hayallerime Dalıyorum” projesi kapsamında toplamda 3000 öğrenciye ulaşarak onların yüzmeyi öğrenmeleri ve hayatlarına sporu katmalarına destek olduğu için öğrenciler ve veliler Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL’a teşekkür ettiler.