“Yüzmeyi Öğreniyorum Hayallerime Dalıyorum” projesinin ikinci etabı başladı
 “Yüzmeyi Öğreniyorum Hayallerime Dalıyorum” projesinin ikinci etabı başladı
Tarih : 13-06-2018 490 defa incelendi

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL’ın talimatıyla hayata geçirilen “Yüzmeyi Öğreniyorum Hayallerime Dalıyorum” projesinin ilk etabında 1071 öğrencimize Belediyemizin imkanları ile gerekli tüm ekipmanları sağlanarak uzman eğitmenler eşliğinde yüzme eğitimi verildi. Yüzme eğitimi alan 1071 öğrencimiz yüzmeyi kısa sürede öğrendiler ve müsabakalarda derece alacak kadarda bu alanda emin adımlarla ilerlediler. Öğrencilerimiz katıldıkları yarışmalarda birçok derece alarak, önemli başarılar elde etti.

“Yüzmeyi Öğreniyorum Hayallerime Dalıyorum” projesinin ilk etabındaki öğrencilerin başarılı bir şekilde eğitimlerini tamamlamalarının ardından projenin ikinci etabında 1000 öğrencimiz daha proje kapsamında gerekli tüm ekipmanları Belediyemiz tarafından karşılanarak yüzme eğitimi almaya devam ediyor.

İlçemizdeki ilk ve orta okullar da “Yüzmeyi Öğreniyorum Hayallerime Dalıyorum” projemize öğrencilerin katılımının sağlanması için gerekli duyurular, tanıtımlar yapılarak toplamda 1000 öğrenci belirlendi. 1000 öğrencinin eğitim sırasında kullanacağı ekipmanlar onlara ücretsiz veridi ve eğitimlerine başlandı.

Çocuklar Yüzmeyi Çok Sevdi

“Yüzmeyi Öğreniyorum Hayallerime Dalıyorum” projesi kapsamında toplamda 2071 öğrenciye ulaşarak onların yüzmeyi öğrenmeleri ve hayatlarına sporu katmalarına destek olduğu için öğrenciler ve veliler Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL’a teşekkür ettiler.