12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü
12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü
Tarih : 12-03-2019 22 defa incelendi

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Sayın Kartal mesajında şu ifadelere yer verdi: 

“Milletimizin bağımsızlığa ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un ölümsüz eseri İstiklal Marşı’mızın 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Milli Marş olarak kabul edilmesinin 98.yıl dönümünü kutlamanın onurunu, gururunu yaşıyoruz. Türk ulusunun kendisini esir etmek isteyen güçlere karşı topyekûn verdiği mücadele ile ulusal benliğini kurtardığı, bağımsızlığa olan tutkusunu destanlaştırdığı İstiklal Mücadelemiz, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un muhteşem mısralarıyla ebedîleşmiştir.

İstiklâl Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün yıl dönümünde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.''