28 Özel Eğitim Sınıfının Onarımı ve Donatımı Devam Ediyor
28 Özel Eğitim Sınıfının Onarımı ve Donatımı Devam Ediyor
Tarih : 06-07-2018 3 defa incelendi

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL, ilçemizin her köşesinde örnek teşkil eden sosyal sorumluluk projeleri ile eğitime destek vermeye devam ediyor.
 
28 Özel Eğitim Sınıfının Onarımı ve Donatımı Devam Ediyor…
 
İlçemizdeki okullarda, durumları ayrı bir sınıfta eğitim görmeyi gerektiren, özel eğitime ihtiyacı olan öğrenciler için yetersizlik türü, eğitim performansları ve özellikleri göz önünde bulundurularak özel araç gereçler ile eğitim materyalleri sağlanarak 28 Özel Eğitim Sınıfının onarımı ve donatımı kapsamında yürütülen çalışmalar devam ediyor. Özel eğitime ihtiyacı olan çocukların yetkinliklerini artırmak ve toplumsal yaşama katkılarını sağlamak amacıyla yürütülen bu çalışma ile binlerce öğrenciye destek olunması hedefleniyor.
 
Engelsiz Eğitim…
 
Özel Eğitime ihtiyaç duyan ailelerin sesine kulak veren Sn. Kartal ilçemizdeki Özel Eğitim Sınıflarının onarımını ve donatımını da yaparak ilçemizdeki okullara destek vermeye devam ediyor. Kendilerine sağlanan özel eğitim desteği ile kendi kendine yetebilen, kendine güvenen, çeşitli becerilere dayalı işlerde çalışıp, üreterek topluma katkıda bulunabilen, içinde yaşadıkları toplumla bütünleşmiş bireyler olarak mutlu bir hayat sürdürebileceklerdir.