Amacımız vatandaşlarımızın sağlıklı gıdalarla beslenmesini sağlamaktır
Amacımız vatandaşlarımızın sağlıklı gıdalarla beslenmesini sağlamaktır
Tarih : 30-01-2018 400 defa incelendi

“Amacımız vatandaşlarımızın sağlıklı gıdalarla beslenmesini sağlamaktır”

Yenişehir Belediyesi gıda denetimlerine devam ediyor. Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ ne bağlı ekipler Yenişehir ilçesindeki gıda üreten, satan, depolayan işyerlerine yönelik rutin denetimlere devam ediyor. Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın sağlıklı gıdaya erişmelerini sağlamak için işyerlerine yönelik kontrollerini sıkı tutuyor.

Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ ne bağlı ekipler söz konusu denetimlerinde, başta hijyen olmak üzere gıdaların soğuk hava depolarında saklanması, gıda maddelerinin muhafazası, çalışan personellerin kıyafetleri, iş yeri açma ruhsatları, etiket ve ambalaj kontrolleri, günü geçmiş ürünlerin kontrolleri yaparken işletmecilere uyulması gereken kurallar hakkında bilgi veriliyor.
Yenişehir Belediyesi ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimler ile vatandaşlara sağlıklı, güvenli ve temiz bir ortamda alış veriş yapma imkanı sağlanırken, kurallara uygun şekilde satış yapmayan işletmecilere idari işlemler gerçekleştirilmesinin akabinde bazı işletmelere de eksikliklerini tamamlamaları için ek süre verildi.