ANADOLUNUN RENKLERİ VE ADIMLARI BULUŞUYOR
ANADOLUNUN RENKLERİ VE ADIMLARI BULUŞUYOR
Tarih : 15-05-2018 347 defa incelendi

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL, Yenişehir Kaymakamlığı, Yenişehir Belediyesi ve Dicle Üniversitesi iş birliğiyle Yenişehir Halk Eğitim Merkezi ve Diyarbakır Olgunlaşma Enstitüsünce hazırlanan “Anadolu’nun Renkleri ve Adımları Buluşuyor” yıl sonu kültürel etkinliğine katıldı.

Dicle Üniversitesi Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Anadolu’nun Renkleri ve Adımları Buluşuyor” yıl sonu programı saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal’ın açılış konuşmasını yaptığı programda Diyarbakır Olgunlaşma Enstitüsü tarafından geleneksel kıyafetlerin sunumu yapıldı. Geleneksel kıyafetlerin sunumunun ardından Yenişehir Halk Eğitim Merkezi tarafından sergilenen " Düş Dansı" ile başlayan halk oyunları ziyafeti Mardin, Antalya, Malatya, İzmir, Bodrum, Artvin… yörelerinden halk oyunları ile devam etti.

Yenişehir Halk Eğitim Merkezi halk oyunları topluluğunun Türkiye’nin dört bir yöresinden sergilediği halk oyunları gösterileri ile izleyenlerden büyük alkış topladı.