Başkan Kartal'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı
Başkan Kartal'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı
Tarih : 23-04-2018 73 defa incelendi

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajı:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 98. yıldönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın sevinç ve heyacanını hep birlikte ilk günkü gibi yaşıyoruz.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza inanan ve güvenen Cumhuriyetinizin kurucusu ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan gününü ülkemiz ve dünya çocuklarına armağan etmiştir.

Yokluklar içerisinde var olan Türkiye Büyük Millet Meclisi Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları önderliğinde öncelikle milletimizi tek çatı, tek bayrak, tek ülkü altında toplamış, sonra da eşine az rastlanır bir bağımsızlık mücadelesi veren milletiniz dünya tarihine unutulmaz bir kahramanlık destanı yazdırmıştır. Bu onurlu günü geçmişten aldığı güç ile milletimizin yarınlarını şekillendirecek çocuklarımıza armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve şükran ile yad ediyorum ve bu anlamlı günün başta Diyarbakırlı çocuklar olmak üzere bütün çocuklara mutluluk getirmesini temenni ediyorum."