Bayram Öncesi Kabristanlarda Yürütülen Temizlik Çalışmaları Devam Ediyor
Bayram Öncesi Kabristanlarda Yürütülen Temizlik Çalışmaları Devam Ediyor
Tarih : 07-08-2018 250 defa incelendi

Yenişehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri vatandaşların taleplerini dikkate alıp bayramda rahat bir şekilde kabristan ziyareti yapabilmeleri için mezarlıkların bakım ve temizlik çalışmalarına devam ediyor.

Vatandaşlarımız özellikle bayramlarda kabristanları daha fazla ziyaret etmektedir bu nedenle Yenişehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri vatandaşlarımızın kabir ziyaretlerini rahatlıkla gerçekleştirmeleri ve daha temiz bir ortamla karşılaşmaları için daha hassas davranarak ilçe sınırlarımızdaki kabristanlarda genel bir temizlik çalışması başlattı.

Vatandaşlarımızın kabir ziyaretlerini temiz bir ortamda yapmaları için mezarlıklarda düzenli olarak temizlik ve bakım çalışmalarını yürüten ekipler Kurban Bayramı öncesi bu çalışmalarını daha da detaylı yapmaktadır. Ekipler mezarlıklardaki kuruyan otların ve ağaç dallarının temizliğinin yanı sıra mezarlıklarda zamanla biriken kağıt, naylon, pet şişe… gibi çevreye zarar veren çeşitli atıkları toplayıp, mezarlıkları temiz bir görünüme kavuşturuyor. Temizlik İşleri Ekiplerince son olarak Süryani Kadim Mezarlığı ve Aziziye Gürdoğan Mahalle mezarlıklarının temizlik işleri tamamlandı.