Belediye Başkanı Serdar KARTAL,19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Belediye Başkanı Serdar KARTAL,19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Tarih : 2017-09-18 899 defa incelendi

Belediye Başkanı Serdar KARTAL,19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. KARTAL,mesajında şu ifadelere yer verdi:

‘’Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı kahraman gazilerimize devletimizin verdiği önemin ifadesi olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921’de Mustafa Kemal Atatürk’e ‘’Gazi’’ ünvanının verildiği günün yıl dönümünü ‘’ Gaziler Günü’’ olarak kutlamaktayız.

Bu gün,kahraman gazilerimize vefa duygularımızı ifade etmek için önemli bir fırsattır.Ülkemizin her karış toprağına kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran,vatanını ve kutsal saydığı değerleri korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimiz,ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir.

Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla büyük ve güçlü Türkiye’yi imar ediyoruz. Var olduğu günden bu yana, vatanını ve değerlerini canından aziz bilmiş, varlığına yönelen tehditlere karşı her türlü güçlüğe göğüs gererek, omuz omuza mücadele etmeyi ilke edinmiş bir milletin mensupları olarak,şehit aileleri ve gazilerimiz için her zaman daha iyisini yapabilmenin gayreti içerisindeyiz ve olmaya da devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle bu anlamlı günde, başta kutsal vatanımızı,canlarını ortaya koyarak bizlere emanet eden bütün şehitlerimiz olmak üzere ,son dönemde yaşanan menfur terör saldırıları ve hain darbe girişiminde hayatını kaybeden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle,şükranla anıyor,hayatta olan gazilerimize rahmetle,şükranla anıyor,hayatta olan gazilerimize ve değerli ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

                                                                                                       Serdar KARTAL

Kaymakam

Belediye Başkanı