BUGÜN 21 MART, BUGÜN DÜNYA DOWN SENDROMU FARKINDALIK GÜNÜ
BUGÜN 21 MART, BUGÜN DÜNYA DOWN SENDROMU FARKINDALIK GÜNÜ
Tarih : 15-05-2018 303 defa incelendi

Down Sendromu bir hastalık değil genetik bir farklılıktır. Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal’ın talimatıyla bu genetik farklılığın tanıtılması ve farkındalığının  yaratılması için  ilçemizde başlatılan “+1 Mutlu Olmaya Engel Değil”  sosyal sorumluluk projesi devam etmektedir.

21 Mart Dünya Down Sendromu Günü etkinlikleri çerçevesinde Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal’ın talimatıyla Yenişehir Belediyesi Proje ekibimiz  +1 Değerli Çocuklarımızı mutlu etmek için seferber oldular.  Ayten Elyasa Erdoğan Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal’ın talimatıyla Down Sendromlu Çocuklara özel açılan sınıftaki öğrenciler isteklerini, onları en çok mutlu edecek hayallerini Yenişehir Belediyesi Proje Ekibimiz ile paylaştı. Proje ekibimiz isteklerini tek tek alarak kendilerine hediye ettiler. En çok olmak istedikleri meslekleri bizimle paylaştılar, bir günlüğüne de olsa istedikleri meslek kıyafetlerini giyerek, istedikleri meslekleri yaptılar. Daha sonra sınıfça oyun merkezinde gönüllerince eğlendiler, birlikte yemek yediler.

“+1 Mutlu Olmaya Engel Değil” sosyal sorumluluk projesi kapsamında bugün öğrencilerimizi Gazi Köşkü’nde misafir ettik. Çocuklarımız palyaço eşliğinde 21 Mart Dünya Down Sendromu Günlerini kutladılar. Palyaço çocukların adeta ilgi odağı oldu. Gönüllerince bir gün geçirdiler.  Program sonunda her birine çeşitli hediyeler verildi.