Dicle Üni. Eczacılık Fak. öğretim elemanları ve öğrencileri belediyemizi ziyaret etti
Dicle Üni. Eczacılık Fak. öğretim elemanları ve öğrencileri belediyemizi ziyaret etti
Tarih : 22-02-2018 429 defa incelendi

Dicle Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğretim elemanları ve öğrencileri Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL'ı makamında ziyaret etti.

Dicle Üniversitesi öğretim elemanları ve öğrencileri Eczacılık Fakültesi'nin bu yıl ilk defa düzenleyeceği ve geleneksel hale getireceği “1. Ulusal Eczacılık Fakültesi Öğrenci Kongresi” hakkında Sayın Kartal'a bilgi verdiler. 13-15 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan kongrede; ilaç ve eczacılık alanındaki güncel gelişmeleri akademi, endüstri ve serbest eczacılık açısından değerlendirmek amacı ile, eczacılık fakülteleri öğrencileri, alanlarında uzman akademisyenler ve ilaç sektörünün öncü isimleri ile bir araya gelecektir. Bu kongrede bilimsel çalışmaların yanı sıra, birçok medeniyetin tarihini barındıran ve zengin kültürü ile adeta açık bir müze olan şehrimizin ve bölgenin tanıtımı yapılacaktır.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Dicle Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nin düzenleyeceği 1. Ulusal Eczacılık Fakültesi Öğrenci Kongresi' ne her türlü desteği vereceğini dile getirdi.

Kongre ile ayrıntılı bilgiye www.duek2018.org adresinden ulaşılabilir.