DİCLE ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIĞI ANA BİLİM DALI YENİLENECEK
DİCLE ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIĞI ANA BİLİM DALI YENİLENECEK
Tarih : 15-05-2018 329 defa incelendi

Dicle Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalığı Ana Bilim Dalı Yenilenecek

Yenişehir Belediyesi, Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL’ın talimatıyla farkındalık yaratan sosyal sorululuk projelerine ara vermeden devam ediyor. Belediyemizin yürüttüğü bu sosyal sorumluluk projeleri birer örnek teşkil ediyor ve diğer belediyeler tarafından da takip ediliyor.

Dicle Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalığı Ana Bilim Dalı bölgemizdeki hemen hemen her şehirden lösemi ve kanser hastası ayda ortalama 350-400 çocuğa hizmet vermektedir. Çocuk Sağlığı ve Hastalığı Ana Bilim ünitesinde lösemi ve kanser hastası çocuklar kemoterapi tedavisi almaktadır. Talasemi ve diğer bazı kan hastalığı olan hastalara kan transfuzyonu yapılmaktadır. Tedavi süresinde çocuklar ve refakatçıları hastanede çok uzun süre zaman geçirmekteler. Onlara bu zorlu süreçte yardımcı olmak adına hastane ortamında çocukların ve refakatçılarının rahat etmesi ve daha güzel vakit geçirmesi için çeşitli çalışmalar yapılacak.

Hastanenin duvarları boyanacak, doktor-hasta tedavi odası perdeleri ve zemin kaplaması yenilenecek. Uzun süren kan transfuzyonu sırasında çocukların ve başlarındaki refakatçılarının daha rahat ve iyi vakit geçirmeleri için daha ergonamik koltuklar temin edilecek. Tedavi sırasında çocukların daha kaliteli zaman geçirmesi ve eğlenmesi için tabletler, boyama, hikaye kitapları, çocuk kütüphanesi ve oyun alanları temin edilecek.

Yenişehir Belediyesi olarak Dicle Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalığı Ana Bilim Dalı’ndaki hasta ve yakınlarının güncel tedavileri, mevcut alanda en hijyenik ve en rahat ortamda alabilmeleri için gerekli her çalışma yapılacak ve vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır.