Eğitim Şehitleri Anıldı
Eğitim Şehitleri Anıldı
Tarih : 03-01-2019 121 defa incelendi

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL, Rekabet Kurumu Cumhuriyet Fen Lisesi Eren Şahin Konferans Salonunda düzenlenen “3 Ocak Eğitim Şehitlerini Anma Günü”etkinliğine katıldı.

03 Ocak 2008 Perşembe günü Selahattin Yazıcıoğlu Caddesi’nde bulunan Final Dershanesi önünde gerçekleştirilen patlamada hayatını kaybeden öğrencileri anmak üzere düzenlenen “3 Ocak Eğitim Şehitlerini Anma Günü”etkinliğine Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Reha Denemeç, patlamada Şehit olan Eren Şahin’in Annesi ve Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Sayın Oya Eronat, Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal, Sur Kaymakamı ve Belediye Başkanı Abdullah Çiftçi, Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ünal Koç, Bağlar Kaymakamı Barış Demirtaş, protokol üyeleri, olayda hayatını kaybedenlerin yakınları ve çok sayıda kişi katıldı.

Patlamada Şehit olan Eğitim Şehitleri için bir dakikalık saygı duruşunun yapılmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile program başladı. Kuran Tilaveti ve sinevizyon gösterimi ile devam eden programda okunan şiirler ve yapılan konuşmalar ile olayda hayatını kaybedenler anıldı.