EĞİTİMCİ-YAZAR DR.HALİT ERTUĞRUL SÖYLEŞİSİNE YOĞUN İLGİ
EĞİTİMCİ-YAZAR DR.HALİT ERTUĞRUL SÖYLEŞİSİNE YOĞUN İLGİ
Tarih : 15-05-2018 328 defa incelendi

Yenişehir Değerler Eğitimi Projesi ünlü yazar, şair ve akademisyenleri Diyarbakırlılarla buluşturmaya devam ediyor.

Yenişehir Değerler Eğitimi Projesi Kapsamında Eğitimci-Yazar Doç. Dr. Halit ERTUĞRUL, Büyükşehir Belediyesi Kongre Merkezi’nde, öğrencilere ve velilere yönelik moral motivasyonlarını arttırma amaçlı konferans verdi. Konferansa okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı.

Konferansta açılış konuşması yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsamettin Atlı, Yenişehir Değerler Eğitimi Projesinin hazırlık ve başlama sürecini anlattı. Bu süreçte Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanımız Serdar KARTAL'ın katkılarını ve bir eğitim gönüllüsü olarak verdiği desteği ve katkılarını anlattı. Eğitimde ders başarısı önemi kadar sosyal etkinlik ve Değerler eğitiminin öneminden bahsetti. Şu ana kadar Yenişehir olarak okullaşma oranındaki başarıdan, okul öncesi oranının yüzde yüze ulaşmasından, okuma yazma seferberliğindeki özverili çalışma ve başarıdan bahsederek tüm okul idarecisi, öğretmen, öğrenci ve velilere hem Eğitime hem de projeye verdiği destekten dolayı tebrik etti.

1 Mart 2018 Perşembe günü Sıtkı Aslanhan ile başlayan Konferans serisine 5 Nisan 2018 Perşembe günü ile sonuçlandırdığını belirterek bu konferanslara katkı sunan tüm eğitim gönüllüsü yazarlara tek tek teşekkür etti.

Hüsamettin Atlı beyin konuşmasından sonra ünlü Eğitimci-Yazar Dr. Halit ERTUĞRUL öğrenci, veli ve öğretmenlerimizle buluştu.

Kendine has duygusal dünyası ile öğrencilerin gönül dünyasına hitap eden Halit ERTUĞRUL üstadımız, salondaki öğrencilerin gönlünde adeta taht kurdu. Değerlerimizin moral ve başarıdaki etkisini anlatan hocamız, başarıdaki iki amaca vurgu yaparak anne baba rızasına ve çaresizlere çare olma ilkesine vurgu yaptı. İyi arkadaş seçiminin hayata ve başarıya etkisini yasanmış olaylardan öykülenerek gençlerde büyük bir etki bıraktı.

Konferans sonunda birçok genç, buraya gelene kadar okul hayatını zihnimde silmiştim ama bu konferansla tekrar okuma heyecanını yakaladım. Bir başka genç, bu konferans beni çok etkiledi, hayatıma çekidüzen vererek hayatımı değiştireceğim, bazı kızlarımız ise bu konferans ile geleceğim için güzel hedefler ve gayeler belirledim. Halit ERTUĞRUL hocamıza çok çok teşekkür ederiz, dedi.

Konferans sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsamettin Atlı, Halit ERTUĞRUL hocamıza çiçek ve plaket takdim etti. Kitap İmzalama ile konferans tamamlandı.