Engelleri Birlikte Aşıyoruz
Engelleri Birlikte Aşıyoruz
Tarih : 03-12-2018 120 defa incelendi

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL’ın talimatıyla çalışmalarına devam eden “Yenişehir Her Yerde” ekibi engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi, yaşam şartlarının geliştirilmesi ve sosyal yaşama dahil olmaları için onların yanında olmaya devam ediyor.

Yenişehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren “Yenişehir Her Yerde” ekibi ilçemizdeki ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlarımızın yüzünü güldürmeye devam ediyor. Ekipler ilçemizde ikamet eden maddi olanakları yetersiz engelli hemşehrilerimizi tespit ediyor ve ihtiyaç duydukları ürünleri kendilerine temin ediyor.

Unutmayalım ki, her birimiz aslında birer engelli adayıyız. Bu bilinçle düşündüğümüzde ve davrandığımızda engelli bireylerimizin yaşadığı sıkıntıları, zorlukları anlamak biraz daha kolaylaşacaktır. Bu sebeple aslında toplum içerisinde her birimiz engelli bireylerle ilgili üzerimize düşen desteği sağlamak, onlara sosyal yaşam içerisinde yer açmak, onları dışlamak yerine kabullenmek gibi zorunluluklara sahibiz. Aslında en büyük engelin düşünceler olduğunu vurgulayarak, tüm engellerin ortadan kalktığı, engelli vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda yaşadığı güzel günler için her daim onların yanındayız.