Evde Berber Hizmeti
Evde Berber Hizmeti
Tarih : 05-09-2018 133 defa incelendi

Yenişehir Belediyesi Bakıma Muhtaç Yaşlıların Yanında Olmaya Devam Ediyor

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL’ın talimatıyla Yenişehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde hizmet veren“Evde Bakım Hizmetleri” ekiplerimiz 65 yaş üstü bakıma muhtaç ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyor.

Evde Berber Hizmeti

“Evde Bakım Hizmetleri” ekipleri özellikle dışarıda kuaföre gitmekte güçlük çeken engelli ve yaşlı vatandaşlardan oldukça talep gören hizmet, vatandaşlar tarafından takdir görüyor. Özellikle yaşlı ve engelli insanların evlerinden çıkıp tıraş olmakta büyük sıkıntı çekiyorlar, hizmet sayesinde yaşlıların ihtiyaçları evlerinde gideriliyor.

“Evde Bakım Hizmetleri” Ekipleri, ziyaret ettikleri yaşlıların temel bakım, ağız ve diş sağlığı taraması, diş tedavisi, tansiyon ve şeker ölçümü ile ilaç takiplerinin yapılması yanı sıra evlerinin temizliği, boya badanalarının yapılması…gibi ihtiyaçlarını karşılıyor. Yapılan hizmetlerle yaşlıların kendilerini yalnız ve çaresiz hissetmemeleri sağlanıyor. Ayrıca Evde Bakım hizmetinde ekipler, yaşlıların sağlık sorunları sebebiyle hastanelere ulaşımları konusunda da yardımcı oluyor.