Gelişi güzel bırakılan hafriyat temizlik ekiplerimiz tarafından kaldırılmıştır
Gelişi güzel bırakılan hafriyat temizlik ekiplerimiz tarafından kaldırılmıştır
Tarih : 02-02-2018 565 defa incelendi

Yenişehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, ilçemizin bazı bölgelerine atılan hafriyat, inşaat molozları ve evsel atıkların toplanması için bir çalışma başlattı.

İlçemizin muhtelif bölgelerine atılan hafriyat ve inşaat birikintileri yeşil alanlara zarar vermekle birlikte çevre kirliliğine de neden olmaktadır. Doğal yaşamdaki canlıların da zarar gördüğü bu hafriyat ve inşaat molozlarının toplanması için Yenişehir Belediyesi Temizlik işlerine bağlı ekipler çalışmaktadır. Yıldız Kent civarı ve Elazığ Caddesi üzerinde gelişi güzel bırakılan hafriyat temizlik ekiplerimiz tarafından kaldırılmıştır.

Ayrıca, hafriyat atığı ya da herhangi bir evsel atığı çevreye atanlar hakkında Zabıta Müdürlüğü tarafından, 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu’nun 41/4 Çevreyi Kirletme Kabahati çerçevesinde, inşaat atık ve atıklarını bunların toplanmasına veya depolanmasına özgü yerler dışına atan kişiye idari para cezası verilir. Bu atık ve atıkların kaldırılmasına ilişkin masraf da ayrıca kişiden tahsil edilir ve gerekli cezai işlem gerçekleştirilir. Bu kapsamda kurallara uymayanlara, 208 TL ile 10 bin 635 TL arasında cezai işlemler uygulanacaktır.

Vatandaşlarımızın çevre kirliliğine neden olan bu tür olaylarla karşılaştıklarında ihbar için 153 Zabıta Müdürlüğü ihbar hattını aramaları gerekmektedir.