GIDA DENETİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR
GIDA DENETİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR
Tarih : 09-02-2018 425 defa incelendi

Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Gıda, Tarım Hayvancılık İlçe Müdürlüğü gıda mühendisleri ile birlikte gıda denetimlerine devam ediyor. Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal’ın görevlendirdiği ekipler, tüm cadde ve sokaklarda bulunan; gıda imalathaneleri, lokanta, fırın, kasap,pastanelere ve pazar yerlerine periyodik denetlemeler gerçekleştiriyorlar.

Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe merkezi ve mahallelerde gıda satışı yapan işyerlerini ve pazar yerlerini denetledi. Denetimler sırasında bazı ürünlerin son kullanma tarihleri geçmiş olmasına rağmen raflardan kaldırılmadığını tespit eden ekipler, bu ürünlere el koydu. Ekiplerimiz yapmış olduğu denetimler sırasında pazar yerinde satış yapılan etiketsiz tavuk ürünlerine de el koyarak imhasını gerçekleştirdi. Pazar yerinde etiketsiz satış yapan kişiye de cezai işlem uygulandı.

Gıda tüketiminde vatandaşlarımızı rastgele yerlerde etiketsiz et ve et ürünlerini almamaları konusunda uyarıyoruz. Bozuk ürünlerle karşılaşan vatandaşlarımız ALO174 Gıda Hattını arayarak şikayette bulunabilirler.

Halkın sağlığını korumak adına sürdürülen gıda ve hijyen denetimlerine ara vermeden devam edilecektir.