Hava Şehitliği peyzaj düzenleme çalışmaları devam ediyor
Hava Şehitliği peyzaj düzenleme çalışmaları devam ediyor
Tarih : 14-03-2018 407 defa incelendi

Yenişehir Belediyesi Park Bahçe İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen Hava Şehitliği peyzaj düzenlemesi çalışmalarını Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yenişehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalar kapsamında Şehitlik Mahallesi’nde bulunan Hava Şehitliği’nin peyzaj düzenlemesi çalışmalarında sona gelinmektedir. Daha önceki yerel yönetimler tarafından bu alanda herhangi bir çalışma yapılmadığı için iyice yıpranan Hava Şehitliği yapılan çalışmalarla onarıldı. Şehitliğin girişi ve çevresi yeniden düzenlendi. Hava Şehitliği içerisinde bakım-onarım ve temizlik çalışmaları yapılırken şehit kabirleri de mevsimlik çiçekler ile renklendirildi.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal, Hava Şehitliği’ndeki çalışmaları yerinde inceledi ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kartal Hava Şehitliği’ndeki şehit kabirlerini de ziyaret etti. Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal incelemelerinin ardından Şehitlik Mahallesi Muhtarı Fahrettin Güler’i makamında ziyaret etti. Serdar Kartal, Muhtar Güler ile sohbet etti ve mahallenin sorunları hakkında bilgi aldı.