Kum Sanatı Gösterisi büyük beğeni ile izlendi
Kum Sanatı Gösterisi büyük beğeni ile izlendi
Tarih : 07-06-2018 347 defa incelendi

Yenişehir Belediyesi Birbirinden Renkli Etkinlikler ile Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımızla Dağkapı Meydanı’nda Ramazanın manevi atmosferini birlikte teneffüs etmeye devam ediyoruz.

Her zaman olduğu gibi Ramazan etkinlikleri Animasyon gösterileri ile başladı. Hacivat Karagöz Orta Oyunu ile çocuklar kahkahalara boğuldu. Kendilerine dağıtılan balonlarla mutlulukları bir kat daha arttı.

Kur’an-ı Kerim Tilaveti alandaki vatandaşlar tarafından beğenilerek dinlendikten sonra sahneyi tasavvuf müziği eşliğinde Semazenlerin sema gösterisi devraldı. Sema gösterisi Ramazan etkinliğimize ayrı bir renk kattı.

Kum Sanatı Gösterisi büyük beğeni ile izlendi

Yenişehir Belediyesi Ramazan Etkinlikleri kapsamında Dağkapı Meydanı’nda Tarkan Köylü tarafından sergilenen kum sanatı gösterisi meydanı dolduran vatandaşlar tarafından büyük beğeni ile izlendi. Teması ramazan ayı olan figürlerini, kum sanatıyla yorumlayan Köylü’nün gösterisi soluksuz izlendi. İsrail’e karşı direnen Filistinlilerin sembol anlarını kumla resmeden kum sanatı ustası Tarkan Köylü, performansı ile izleyicilerden büyük alkış aldı.

Gece sonunda Yenişehir Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Abdullah Köse tarafından Kum Sanatı Ustası Tarkan Köylü’ye Yenişehir Belediyesi Ramazan Etkinliklerine katılımı ve sergilediği sahne performansı için teşekkür edilerek, plaket sunuldu.