Kursiyerlere Eğitim Verildi
Kursiyerlere Eğitim Verildi
Tarih : 21-11-2018 116 defa incelendi

Yenişehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Rabi-tül Adeviyye Kadın Kültür ve Sanat Merkezimizde eğitici ve kursiyerlere yönelik Diyarbakır İl Sağlık Sağlık Müdürlüğünde görevli Uz. Dr Murat Can, Psikolog Marifet Can, Psikolog Murat Akkaya tarafından tarafından Akılcı İlaç Kullanımı ,KOAH (Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı) ve Tütün Bağımlılığı konusunda eğitim verildi

Ülkemizde oldukça yaygın olan sağlık problemlerinin başında geliyor KOAH (Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı) ve Tütün Bağımlılığı. Bağımlılık yanısıra önemli problemlerden biri olan gereksiz ilaç kullanımı konusunda da bilgilendirilme yapıldı. Dünya Sağlık Örgütü’nün tahminlerine göre, ilaçların % 50′sinden fazlası uygun olmayan şekilde reçetelenmekte, temin edilmekte veya satılmaktadır. Tüm hastaların yarısı da ilaçlarını doğru şekilde kullanamamaktadır. Kursiyerlere yanlış ve gereksiz ilaç kullanımının halk sağlığını etkileri konusunda bilgi veridi.

Kursiyerlerimizin Akılcı İlaç Kullanımı ,KOAH (Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı) ve Tütün Bağımlılığı konusunda bilinçlenmesi için yapılan bu seminerde başta İl Sağlık Müdürlüğü olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz.