Minik Öğrencilere Yönelik Ağız Ve Diş Sağlığı Eğitimi
Minik Öğrencilere Yönelik Ağız Ve Diş Sağlığı Eğitimi
Tarih : 24-09-2018 174 defa incelendi

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL'ın talimatıyla tam teçhizatlı ağız ve diş bakım aracımız diş hekimimiz, diş teknisyenimiz ve yardımcı personelimizle ilçemizde hizmet vermeye devam ediyor.

Yeni eğitim öğretim döneminin başlaması ile ilçemize bağlı 41 mahallede yer alan 7 Anaokulu ve 41 İlkokulda öğrenimlerine devam eden öğrencilere ağız ve diş sağlığı eğitimi, diş fırçalama teknikleri, diş bakım seti dağıtımı ile fissür örtücü uygulaması yapılacaktır. Fissür örtücü uygulamasının amacı azı dişlerinin çürüğe elverişli girinti ve oluklarında besin birikimini önlemek, bu yüzeyleri daha kolay fırçalanır hale getirmek ve çürük riskini minimuma indirmektir.

Keloğlan Anaokulu’ndaki Öğrencilerle Buluştuk

Program dahilinde çalışmalarına başlayan ekibimiz ilk olarak Sanayi Mahallesi'nde bulunan Keloğlan Anaokulu’nda eğitim gören minik öğrencilerimiz ile buluşarak onlara ağız ve diş sağlığı eğitimi verdi. Çocuklarımızın ağız ve diş sağlığının önemini kavramaları için başlatılan bu uygulama ilçemizdeki diğer okullarda da genişletilerek devam edecektir.