Misak' ı Milli' den 15 Temmuz' a paneli
Misak' ı Milli' den 15 Temmuz' a paneli
Tarih : 31-01-2018 14 defa incelendi

Yenişehir Belediyesi ve Milat Gazetesi tarafından düzenlenen Misak' ı Milli' den 15 Temmuz' a paneli Öğretmen Evi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Ahmet Eşref Fakıbaba, Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Diyarbakır Belediye Başkanı Sayın Cumali Atilla, Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal, Sur Belediye Başkanı Bilal Özkan, Kayapınar Belediye Başkanı Ozan Balcı ve çok sayıda vatandaşımızın katıldığı panelin moderatörlüğünü gazeteci yazar Sabiha Doğan yaptı. İstiklal Marşımızın okunması ve 15 Temmuz şehitlerine saygı duruşu ile başladı program.
Yenişehir Belediyesi Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal’a 15 Temmuz’u unutmamak adına böyle bir panel düzenledikleri için teşekkürlerini ileterek açılış konuşmasını yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, “15 Temmuz gecesi Ankara’da genel merkeze geldiğimde kapı önünün insan dolu olduğuna şahit oldum. Meclise geçerken meclisi bombaladılar. Sabah olduğunda darbecilerin büyük bir başarısızlığa uğradığını gördük. FETÖ’cülere canları pahasına geçit vermeyen şehitlerimiz ve gazilerimiz olmasaydı Türkiye biterdi ve bizim yaşamamız mümkün değildi” dedi.
 

"Türkiye olarak ilerlemeye devam edeceğiz"


Diyarbakır’ın Türkiye’nin en kadim şehirlerinden biri olduğunu vurgulayan Yenişehir Belediye Başkanı Serdar Kartal, “Geleceğe umutla bakan şehrimiz, büyük Türkiye’nin doğuşuna kardeşlik duygusu ve Müslümanlığıyla en büyük katkıyı sunacaktır. Birileri kendi teknolojimizi geliştirmemizi, eğitimde ilerlememizi, yollar köprüler yaparak büyümemizi çekemedi ve darbeye kalkıştı. Onlar istemese de biz ilerlemeye, büyümeye devam edeceğiz” diye konuştu.


"Milletimiz daima seferberlik ruhu taşır"


Tarihin tekerrürden ibaret olduğunu vurgulayan Gazeteci Yazar Sabiha Doğan, “Geçmişten günümüze yaşananlara bakınca kutsallarımız tehdit altında kaldığında milli mücadele kararlılığındaki milletimizin bu bütünlüğü korumak adına canıyla, malıyla seferber olduğunu görüyoruz. 15 Temmuz ruhu da işte budur” şeklinde konuştu.
Misak'ı Millinin 98. yılını kutladığımız bu yılda aynı milli şuurla 15 Temmuz 2016 da Türkiye' ye yönelik yapılan hain darbe girişimine karşı milletimizin şanlı direnişi ve ardından yaşanan süreç panele katılan katılımcılar ile konuşuldu. Gazeteci Yazar Ahmet Ay’ın da 15 Temmuz darbesi ve tarihsel kronolojiyi anlattığı panel Milat Gazetesi konuşmacılarına verilen plaket takdimi ardından sona erdi.