Öğrencilere Yönelik Ağız ve Diş Sağlığı Taramaları Devam Ediyor
Öğrencilere Yönelik Ağız ve Diş Sağlığı Taramaları Devam Ediyor
Tarih : 11-10-2018 155 defa incelendi

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL'ın talimatıyla tam teçhizatlı ağız ve diş bakım aracımız diş hekimimiz, diş teknisyenimiz ve yardımcı personelimizle ilçemizde okullarda hizmet vermeye devam ediyor.

Yenişehir Belediyesi’nden Öğrencilere Diş Bakım Seti

Yeni eğitim öğretim döneminin başlaması ile ilçemize bağlı mahallelerdeki anaokulu ve ilköğretim okullarında öğrenimlerine devam eden öğrencilere ağız ve diş sağlığı eğitimi, diş fırçalama teknikleri hakkında bilgilendirme ile fissür örtücü uygulaması yapılıyor. Fissür örtücü uygulamasının amacı azı dişlerinin çürüğe elverişli girinti ve oluklarında besin birikimini önlemek, bu yüzeyleri daha kolay fırçalanır hale getirmek ve çürük riskini minimuma indirmektir. Ayrıca ziyaret edilen okullardaki öğrencilere belediyemiz tarafından ücretsiz diş bakım seti dağıtılmaktadır.

Öğrencilerle Buluştuk

Program dahilinde çalışmalarına devam ekibimiz ilçemizdeki okullarda eğitim gören minik öğrencilerimiz ile buluşarak onlara ağız ve diş sağlığı eğitimi vermeye aralıksız devam ediyor. Çocuklarımızın ağız ve diş sağlığının önemini kavramaları için başlatılan bu uygulama ilçemizdeki diğer okullarda da genişletilerek devam edecektir.