Okullar Yenişehir Değerler Eğitimi Projesi ile renklendi
Okullar Yenişehir Değerler Eğitimi Projesi ile renklendi
Tarih : 15-03-2018 1109 defa incelendi

 

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal’ın talimatıyla hayata geçirilen Yenişehir Değerler Eğitimi Projesi şölen tadında devam ediyor.

Yenişehir Değerler Eğitimi Projesi için Değerler Minibüsümüz okulları tek tek gezerek 71.000 öğrencimize 150.00 kitap Projesi için kitap dağıtımına devam ediyor. Çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için onlara çeşitli kitaplar dağıtıyoruz. Kitaplarına kavuşan çocuklar heyecanla kitaplarını okumaya başlıyorlar. Çünkü Mayıs ayının ilk haftası yapılacak olan okudukları kitaplarla ilgili sınavlarında başarılı olmak istiyorlar.

İlçemizdeki çocukların sinema ve tiyatro ile buluşmasını sağlamak için hayata geçirilen “Yenişehir’in 40.000 Değerli Çocuğu Sinema ve Tiyatroyla Buluşuyor” etkinliği ile okulları tek tek gezmeye başladık.Çocuklara tiyatro, sinema sevgisi aşılamak ve kaliteli zaman geçirmelerini sağlamanın hedeflendiği etkinlik ile 40.000 çocuğa ulaşmayı hedefliyoruz. Amacımız çocuklara birlik, beraberlik, kardeşlik duygularını aşılamak. Bugün Gazi Ortaokulu’ndan 500 öğrencimiz ile buluştuk.