Ramazan Etkinliklerimiz bugün Ömer Karaoğlu konseriyle sona erdi
Ramazan Etkinliklerimiz bugün Ömer Karaoğlu konseriyle sona erdi
Tarih : 12-06-2018 5 defa incelendi

Yenişehir Belediyesi’nin Ramazan ayı boyunca Dağkapı Meydanı’nda düzenlediği Ramazan Etkinlikleri Diyarbakırlılar tarafından büyük ilgi gördü.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL’ın talimatıyla organize edilen Ramazan Etkinlikleri vatandaşlarımız tarafından ilgi ile takip edildi. Binlerce vatandaşımız Ramazan ayı boyunca iftardan sonra düzenlenen animasyon gösterileri, Ramazan sohbetleri, konserler ve şiir dinletileri ile Dağkapı Meydanı’nda buluştu.

16 Mayısta Grup Tillo ile başlayan etkinlikler Grup Yürüyüş, Ahmet Özhan, Sami Özer, Mümin Sarıkaya, Grup Dergah, Abdurrahman Önül konserleri, Sinan Yağmur söyleşisi, Serdar Tuncer ve İbrahim Sadri’nin şiir dinletileri ile devam etti. Yenişehir Belediyesi Ramazan Etkinlikleri boyunca birbirinden değerli sanatçıları Diyarbakırlılarla buluşturmakla kalmadı çocuklar için özel hazırlanan etkinlikler ile onlara unutulmaz bir Ramazan ayı yaşattı. Çocuklar için özel hazırlanan Ramazan Etkinlikleri programımızda Ramazan denilince akla ilk gelen sahne gösterilerinden Türk Tiyatrosu Hacivat-Karagöz orta oyunu, meddah, Karagöz-Hacivat gölge oyunu, jonglör, illüzyonist, müzikal kuklalar, pandomim ve cambaz… gibi bir çok eğlenceli aktivitelerle çocukları buluşturduk.

Ramazan Etkinliklerimizin son gününde Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL’ın talimatı ile kurulan Belediye Bandosu ilk kez sahne aldı. Dağkapı Meydanı’nda Belediye Bandosu tarafından verilen mini konserde seslendirilen Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL tarafından Diyarbakırlı gençler için yazdığı “Diyarbakır Gençlik Marşı” ve diğer parçalara vatandaşlar tempo tutarak eşlik etti. Vatandaşların büyük beğenisini kazanan Belediye Bandosu uzun süre alkışlandı.

Yenişehir Belediyesi Ramazan Etkinliklerimiz bugün Ömer Karaoğlu konseriyle sona erdi.

Yenişehir Belediyesi Ramazan Etkinlikleri kapsamında Dağkapı Meydanı’nda sahne alan Ömer Karaoğlu, ilahi ve özgün ezgilerini bir araya getirerek Diyarbakırlı sevenlerinin beğenisine sundu. Konserin sonunda Diyarbakırlı sevenleri ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ömer Karaoğlu, gerçekleştirilen etkinlik için Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL’a teşekkür etti.