“SAÇIM SAÇIN OLSUN” Kampanyası Kanser Hastalarına Umut Oldu
“SAÇIM SAÇIN OLSUN” Kampanyası Kanser Hastalarına Umut Oldu
Tarih : 05-04-2018 1640 defa incelendi

“SAÇIM SAÇIN OLSUN” Kampanyası Kanser Hastalarına Umut Oldu

Yenişehir Belediyesi olarak “1-7 Nisan Kanser Haftası” nedeniyle halkı bilinçlendirme, farkındalık kazandırma çalışmalarına destek vermek amacıyla Kanser Savaşçıları Derneği’nin düzenlediği “Saçım Saçın Olsun” kampanyasına destek verdik.

Kanser tanısı konan kişilerin tedavi süresinde yaşadığı sorunları ve zorlukları azaltmak amacıyla başlatılan “Saçım Saçın Olsun” kampanyasına Yenişehir Belediyesi olarak bizde katıldık. Tedavi sürecinde kişilerin çoğunda ilk göze çarpan sorun çoğunlukla saç dökülmesi oluyor. Bu, sadece tedavi sürecinde gerçekleşen ve geri dönüşü olan bir durum olsa da kanser tanısı alanları olumsuz etkileyebiliyor. Kişilerin kendilerini sosyal ortamlarından soyutlanmalarına sebep olabiliyor ya da kendilerini etiketlenmiş gibi hissetmelerine yol açabiliyor. Söz konusu kaybın tedavi sürecine de olumsuz açıdan etkileri olabiliyor.

İlçemizdeki gönüllü olarak saçlarını bağışlayan kadınların saçlarından kanser tanısı almış ve saçları dökülmüş kişilere peruk hazırlatılıyor.

Projede; saç bağışçılarımız yine gönüllü olarak projeye destek veren olan kuaförlerde ücretsiz kesim yaptırabiliyor. Sonrasında bize ulaşan saçlar, projemize katkı sağlayan peruk atölyelerine gönderiliyor. Kendi istekleri doğrultusunda gerçek saçlardan hazırlanan peruklar en kısa zamanda kanser tanısı alanlara karşılıksız olarak hediye ediliyor.

Bu proje kapsamında bize destek olan değerli bağışçılarımıza çok teşekkür ediyoruz.