Sami Savni Özer Konseri Ramazan Gecelerini Renklendi
Sami Savni Özer Konseri Ramazan Gecelerini Renklendi
Tarih : 27-05-2018 461 defa incelendi

Yenişehir Belediyesi Ramazan ayı boyunca Dağkapı Meydanı’nda düzenlediği Ramazan Etkinlikleri ile Ramazan gecelerini renklendirmeye devam ediyor. Her akşam birbirinden farklı programların, sahne gösterilerin yer aldığı etkinliklere Diyarbakılılar büyük ilgi gösteriyor. Bugün Aile ve Sosyal Politikalar (ASP) İl Müdürlüğüne bağlı Sevgi Evlerinde kalan çocuklarda etkinliğimize katıldılar. Ramazan Etkinliklerimizin ilk bölümündeki Animasyon gösterileri ve Hacivat Karagöz Gösterileri ile çocuklar doyasıya eğlendiler.

Animasyon gösterilerinin ardından tasavvuf musikisinin en önemli isimlerinden kabul edilen Sami Savni Özer, Yenişehir Belediyesi Ramazan Etkinlikleri kapsamında Dağkapı Meydanı’nda konser için sahneye çıktı. Özer, güçlü sesi ve özgün yorumu ile Diyarbakırlılara güzel bir Ramazan gecesi yaşattı.

Yenişehir Ramazan Etkinliklerinde bu gece tasavvuf musikisinin önemli isimlerinden Sami Savni Özer Konseri vardı. Ünlü sanatçı birbirinden güzel ezgileri Diyarbakırlılar için seslendirdi. Gerçekleştirilen konsere ilgi bir hayli yoğun oldu. Güçlü sesi ve özgün yorumu ile vatandaşlara güzel bir gece yaşatan Özer, Diyarbakır’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Yenişehir Belediyesi Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL’a teşekkür etti. Belediye yetkilileri Sami Savni Özer’e konser sonunda teşekkür ederek plaket takdim etti.