Saz Kursumuz devam etmektedir
Saz Kursumuz devam etmektedir
Tarih : 07-02-2018 974 defa incelendi

Açılışını yeni yaptığımız belediyemiz bünyesindeki Rabia-tül Adeviyye Kadın Kültür ve Sanat Merkezi içerisinde Yenişehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ ne bağlı bir çok farklı dalda kurs programı vardır. Bu kurs programlarından en rağbet görenlerinden biri de Saz Kursudur.

Saz, 7’ den 70’e herkesin hayran kaldığı ve çalmak istediği en çok sevilen Türk Halk Müziği’nin telli çalgısıdır. Yenişehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ nün Rabia-tül Adeviyye Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’ nde düzenlediği Saz Kursu ile ilçemizdeki her yaştan vatandaşımıza ücretsiz olarak saz kursu verilmektedir. Hafta içi her gün düzenlenen kurs programı ile kursiyerlere; saz enstrümanını, saz düzeninde temel, ikinci ve ileri düzeyde, genel müzik teori ve tekniklerine uygun olarak çalabilme bilgi ve becerisinin kazandırılması hedeflenmektedir.

İnanç, kültür ve tarih derinliği bulunan bu enstrümanı öğrenmek isteyen her yaştan kişiyi Rabia-tül Adeviyye Kadın Kültür ve Sanat Merkezimizdeki Saz Kursumuza bekliyoruz.