Şehit Yakınlarımız Karadeniz Gezilerini Tamamladı
Şehit Yakınlarımız Karadeniz Gezilerini Tamamladı
Tarih : 30-07-2018 265 defa incelendi

Vatanımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması konusunda canlarını ortaya koyan gazi ve şehitlerimizin yakınlarına sahip çıkmak ve yanlarında olmak adına, Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu’nun kıymetli eşleri Sn. Ayşe Güzeloğlu Hanımefendinin himayesinde ve Belediyemizin katkılarıyla Şehit Anneleri, Şehit Eşleri, Şehit Kız Kardeşleri, Şehit Kız Çocuklarından oluşan 50 Şehit Ailemize yönelik Karadeniz Kültür Turu düzenlendi.

Karadeniz Kültür Turu kapsamında “Nebiler, Sahabeler, Peygamberler Şehri Diyarbakır’dan Herkese Selam Getirdik. Biz Hep Birlikte Kardeşiz, Hep Birlikte Türkiye’yiz.” sloganı ile Yenişehir Belediyesi önünden yolculuklarına başlayan Şehit Anneleri, Şehit Eşleri, Şehit Kız Kardeşleri, Şehit Kız Çocuklarından oluşan 50 Şehit Ailemiz sırasıyla Elazığ, Malatya, Sivas, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Ardahan, Kars, Sarıkamış, Iğdır, Van, Bitlis illerimizin tarihi turistik yerlerini, Şehitliklerini ziyaret ettiler.

Karadeniz turu ile moral depolayan Şehit ve gazi yakınları kendilerine bu imkanı sağlayan Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL’a teşekkür etti.