ŞEHİT YAKINLARIMIZI VE GAZİLERİMİZİ UĞURLADIK
ŞEHİT YAKINLARIMIZI VE GAZİLERİMİZİ UĞURLADIK
Tarih : 15-05-2018 109 defa incelendi

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL’ın talimatıyla şehit yakınları ve gazilerimizin katıldığı bir kültür turu düzenleniyor.

Bugün Yenişehir Belediyesi’nin önünden uğurladığımız şehit yakınları ve gazilerimizden oluşan 50 kişilik kafile sırasıyla Şanlıurfa, Afyonkarahisar, Uşak, Ankara, İstanbul, Çanakkale ve Bursa illerinin gezilip görülmesi gereken tarihi ve kültürel yerlerine, şehitliklere rehberler eşliğinde gezi düzenlenecektir. Tura katılan şehit yakınları ve gazilerimiz sekiz gün boyunca tarihi ve kültürel birikimlerini zenginleştirirken başka şehirlerin ve coğrafyaların kültürleriyle kaynaşma imkanı bulacaklardır.

İlk durak Şanlıurfa olacak, burada Balıklı Göl ziyaret edilecek. Ertesi gün Afyonkarahisar’a varılacak burada Dumlupınar ve Kocatepe Şehitliği ziyaret edilecek. Ardından Kardeş Belediyemiz Uşak Belediyesi ziyaret edilecek ve burada Uşak Şehitliği ziyaret edilecek daha sonra protokol ziyaretleri gerçekleştirilecek ve 23 Nisan etkinliklerine katılım sağlanacak. Ardından Ankara yolculuğu başlayacak. Burada Anıtkabir, Eski Meclis ve Hacı Bayramı Veli Hazretleri ziyaret edilecek. Ankara turu sona erince istikamet İstanbul. İstanbul’daki tarihi yerler ve Askeri Müze ziyaret edilecek. İstanbul turu sonrası sıra Çanakkale turunda. Çanakkale turu sırasında tarihi Gelibolu Yarımadası gezilecek ve rehberimiz Ertuğrul Koyu çıkartma muharebelerini ve Türk askerinin muhteşem savunmasını anlatacak akabinde şehitlik ziyaret edilecek ve ecdad dualarla yad edilecektir. Çanakkale turu sonrasında da son olarak Bursa turu başlayacak. Bursa’da Ulu Cami ziyaret edilecek ve Diyarbakır’a dönüş yolculuğu başlayacak.

Yolculuk öncesi mutluluklarını ve heyecanlarını dile getiren şehit yakınları ve gazilerimiz kendilerine bu imkanı sağlayan Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL’a teşekkür ettiler.