Sema Gösterisi Diyarbakırlıları Büyüledi
Sema Gösterisi Diyarbakırlıları Büyüledi
Tarih : 11-06-2018 384 defa incelendi

Yenişehir Belediyesi Ramazan Etkinlikleri bugün Kadir Gecesi dolayısıyla Değerli hocalarımızın Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Dağkapı Meydanı’ndaki Ramazan Etkinliklerimize gelen vatandaşlarımıza Kadir Gecesi münasebetiyle Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL tarafından yaptırılan lokum ve kandil simidi ikram edildi.

Her gün birbirinden farklı etkinlikleri ile her kesime hitap etmeye çalışan Yenişehir Belediyesi vatandaşlarımızı Dağkapı Meydanı’nda ağırlamaya devam ediyor.

Sema Gösterisi Diyarbakırlıları Büyüledi

Vatandaşların büyük bir beğeni ile izlediği semazen gösterisi, Ramazan gecesine ayrı bir renk kattı. Semazenlerin ortaya koyduğu müthiş performans sonrası program Mevlana aşığı Sinan Yağmur’un söyleşisi ile devam etti. Söyleşisine zaman zaman sahneye çağırdığı vatandaşları da ortak eden Yağmur, vatandaşlarla yaptığı soru cevap bölümüyle etkinliği tamamladı.

Semazenlerin gösterisini ve Sinan Yağmur’un söyleşisini büyük bir beğeni ile takip eden izleyiciler, Ramazan ayı boyunca Dağkapı Meydanı’nda farklı etkinlikler ile manevi bir iklim yaşanmasına vesile olan Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL’a teşekkür etmeyi de unutmadılar.