Serdar Tuncer Dağkapı Meydanı’nda
Serdar Tuncer Dağkapı Meydanı’nda
Tarih : 09-06-2018 474 defa incelendi

Bu sene Ramazan bir başka güzel geçti Dağkapı Meydanı’nda

Yenişehir Belediyesi Ramazan etkinlikleri bugün her zaman olduğu gibi animasyon gösterileri ile başladı. Çocuklar Barış Manço’nun şarkılarına hep bir ağızdan eşlik ettiler ve kendileri için düzenlenen yarışmalarla eğlendiler.

Animasyon gösterilerinin ardından programımızın ilk bölümü Mehmet Bayram Doğan hocamızın Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Eğitimci-Yazar Murat Başar’ın Ramazan sohbeti ile devam etti.

Serdar Tuncer Dağkapı Meydanı’nda

Ramazan ayında birbirinden güzel etkinliklerle Diyarbakırlıları misafir eden Dağkapı Meydanı, bugün televizyon programcısı ve şair Serdar Tuncer’i ağırladı. Dağkapı Meydanı’nı dolduran Diyarbakırlılar keyifli bir gece geçirdiler.

Serdar Tuncer, Yenişehir Belediyesi’nin Dağkapı Meydanı’nda Ramazan Etkinlikleri kapsamında düzenlediği Şiir Dinletisi programında şiir ve Naat-ı Şerif seslendirdi. Tuncer’in okuduğu Naat-ı Şerifler ve Necip Fazıl Kısakürek şiirleri ilgiyle dinlendi. Serdar Tuncer, sadece şiir okumakla kalmadı, kıssadan hisse öykülerle de önemli öğütler verdi, güzel ahlakın önemi üzerinde durarak Peygamber Efendimize ait hadislerle anlatımını zenginleştirdi.

Tuncer, Cebrail Aleyhisselam’ın Peygamber Efendimiz’e (s.a.v), 3 dua öğrettiğini anlattı. Tuncer, şöyle konuştu:
“Cebrail Aleyhisselamın öğrettiği üç dua şöyle; Ramazan ayına eren kendini affettirsin, annesi ve babası yanında yaşlanan cenneti kazansın ve senin adın anıldığında selat-ı selam edilsin.”

Söyleşinin ardından Tuncer, Yunus Emre’nin ve bazı padişahların yazdığı Naat-ı Şerif’i okudu.