Tam Teçhizatlı Mobil Ağız ve Diş Bakımı Aracımız Sokak Sokak Gezmeye Devam Ediyor
Tam Teçhizatlı Mobil Ağız ve Diş Bakımı Aracımız Sokak Sokak Gezmeye Devam Ediyor
Tarih : 07-08-2018 257 defa incelendi

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL’ın talimatıyla hayata geçirilen Tam Teçhizatlı Mobil Ağız ve Diş Bakımı Aracı vatandaşlarımızın ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlenmesini sağlıyor.

Ekiplerimiz 65 yaş üstü bakıma muhtaç vatandaşlarımızın evlerine giderek ağız ve diş sağlığı hizmeti vermektedir. Ağız ve diş sağlığı hizmeti kapsamında uygulamalı diş eti tedavisi, dolgu… gibi hizmetler yapılmaktadır. Diş Hekimimiz muayene ettiği vatandaşlarda protez veya kanal tedavisi gibi uygulamaların gerektiği durumda ise vatandaşları hastaneye yönlendiriyor. Ayrıca evde bakım hizmeti alan tüm vatandaşlarımızın ağız ve diş sağlığı bakımı da uzman doktorumuz tarafından rutin kontrollerle takip ediliyor.

Tam Teçhizatlı Mobil Ağız ve Diş Bakımı Aracımızda bulunan Diş Hekimimiz tarafından özellikle okullarda, kuran kurslarında eğitim gören öğrencilere diş taraması ve koruyucu diş uygulaması yapılıyor. Diş Hekimimiz tam teçhizatlı mobil ağız ve diş bakım aracı ile okulları, kursları tek tek gezerek, öğrencilerin ağız ve diş sağlığını kontrol ediyor, diş fırçalamanın önemini anlatıyor.

Tam Teçhizatlı Mobil Ağız ve Diş Bakımı aracımızda maddi durumu yeterli olmayan vatandaşlarımızın evlerinde ağız ve diş bakımlarını yapabilmeleri için diş fırçası, diş macunu… gibi malzeme dağıtımı da yapılıyor.