Taxa Me Mala Me Ye
Taxa Me Mala Me Ye
Tarih : 24-06-2019 4 defa incelendi

Taxa Me Mala Me Ye" ve "Kuça Me Mala Me Ye 

Taxa Me Mala Me Ye" ve "Kuça Me Mala Me Ye"sloganı ile temizlik kampanyamızın startını Şehitlik Mahallesinde verdik. Kampanyamıza belediye meclis üyelerimiz ve personellerimiz katıldı.

Temizlik kampanyamızın startı sırasında konuşan Eşbaşkanımız Belgin Diken, çalışmalarda temizlik ve çevre konusunda hassas davranacaklarını söyleyerek,"girilmedik sokak ve cadde bırakmayacağız. Halkımız çevre temizliği konusunda müsterih olsun. Halkımıza verdiğimiz sözleri, vaatleri bir bir yerine getireceğiz. Tüm çalışmalarımız halkımız içindir."dedi."

Temizlik kampanyasını rutin halle getireceklerini vurgulayan Eşbaşkanımız Diken, "her hafta bir mahallede kampanyamızı sürdüreceğiz. Temizlik belediyenin zaten rutin görevidir. Çevre temizlliği konusundaki hassasiyetimizi tüm kesimler bilmektedir."dedi.

Ekolojik yaşamı toplumsallaştırmayı hedeflediklerini belirten Eşbaşkanımız Diken, "Mahalle ve sokaklarımızın temizliği konusunda ne gerekiyorsa yapacağız. Temizlik müdürlüğümüzün ekiplerinin sürekli alanda olacağı bir sistemi hayata geçireceğiz. Her hafta bir mahallede genel temizlik çalışması yapacağız. Halkımıza sözümüz var. ‘Taxa Me Mala Me Ye’ ve ‘Kuça Me Mala Me Ye’ sloganıyla temizlik konusunda farkındalık yaratmayı başarırsak; çevre temizliği konusunda ciddi ilerlemeler sağlayacağımızı düşünüyoruz."dedi.

 ‘Kadın bakış açımızı tüm çalışmalara yansıtacağız’

Çevre temizliği konusunda kadın bakış açısını toplumsallaştırmayı hedeflediklerini vurgulayarak sözlerini sürdüren Eşbaşkanımız Diken “Yakın geçmişte büyüklerimiz evlerinin kapılarını ve sokaklarını da süpürür, temizlerlerdi. Her aile kendi evinin önünü süpürürdü. Bu bakış açısını sürdürmek ve yaygın halle getirmek için uğraşacağız.  Kadın meclis üyelerimizin süpürgelerindeki mor süslemeler, çalışmalardaki kadın bakış açısını yansıtmaya dönük bir etkinliktir. Ekolojik ve kadın odaklı çalışmalarımızı belediyemizin tüm hizmetlerinde görünür kılacağız.” diye konuştu.