Yenişehir Belediyesi “D.Ü. 1.Uluslararası Mimarlık Sempozyumu” na Sponsor Oldu
Yenişehir Belediyesi “D.Ü. 1.Uluslararası Mimarlık Sempozyumu” na Sponsor Oldu
Tarih : 04-10-2018 205 defa incelendi

Sanatsal, sportif, bilimsel, kültürel birçok etkinliğe katkı sunan Yenişehir Belediyesi, Dicle Üniversitesi 1. Uluslararası Mimarlık Sempozyumuna sponsor oldu. Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül, sempozyuma katkılarından dolayı Yenişehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Hacı Cebe’ye teşekkür plaketi takdim etti.

Dicle Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öncülüğünde 04- 06 Ekim 2018 tarihleri arasında “Dicle Üniversitesi 1. Uluslararası Mimarlık Sempozyumu” adıyla bir sempozyum yapılıyor. Bu kapsamda “çevreden mekana…” teması üzerinden zenginleşen ve mimarlık kültürünün hayat verdiği, toplumsal hafızada yerini alan değerlerin yeniden tartışılabilmesi amaçlanmaktadır.

Birincisi yapılan sempozyumda; farklı ülke, üniversite ve değişik disiplinlerden yetkin bilim insanlarının, araştırmacıların ve temsilcilerin bir araya getirilmesi; mimarlık ile ilişkili disiplinlerle birlikte süregelen araştırma ve deneyimleri, “çevreden mekana…” ana teması üzerinden geniş bir boyutta sorgulayarak ulusal ve uluslararası düzeyde ortaya çıkan sorunların değerlendirilmesi hedeflenmektedir.