Yenişehir Belediyesi İbadethane Temizleme Ekibi oluşturdu
Yenişehir Belediyesi İbadethane Temizleme Ekibi oluşturdu
Tarih : 15-02-2018 431 defa incelendi

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL’ın talimatıyla İlçe Müftülüğü’ne bağlı cami ve mescit gibi ibadethanelerin düzenli olarak temizliğinin yapılması amacıyla oluşturulan İbadethane Temizleme Ekibi tarafından program dahilinde ilçemizdeki tüm camilerin ve mescitlerin temizliği yapılacaktır.
Belediyemizin Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından oluşturulan İbadethane Temizleme Ekibi ibadethanelerin halılarını sanayi tipi makinelerle temizlerken camlarının , kapılarının , fayanslarının, abdesthanelerinin, lavabolarının da temizliğini yapmaktadır. Bununla birlikte ibadethanelerin çevresi de temizlenmektedir. İbadethanelerimizi olabildiğince temizleyerek vatandaşlarımızın daha hijyenik şartlarda ibadetlerini yerine getirebilmeleri için gerekli hassasiyet gösterilmektedir.
Planlanan ibadethane temizlik programı kapsamında ilk olarak Köy Hizmetleri Camisi’ nin temizliği tamamlandı. Daha sonra Yolaltı Camisi ve 450 Evler Camisi de temizlenerek sırasıyla ilçemizdeki tüm ibadethanelerin temizliği yapılacaktır.
İbadethane Temizleme Ekibimiz vatandaşlarımızın daha temiz ve sağlıklı ortamlarda ibadetlerini gerçekleştirmelerini sağlamak amacıyla ilçemizde bulunan bütün ibadethanelerimizin düzenli olarak temizliğini yapacaktır.