Yenişehir Belediyesi ilçemizdeki Cami ve Kur’an Kurslarının eksiklerini gideriyor
Yenişehir Belediyesi ilçemizdeki Cami ve Kur’an Kurslarının eksiklerini gideriyor
Tarih : 27-02-2018 578 defa incelendi

Yenişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ilçemizdeki Cami ve Kur’an Kurslarının eksiklerini özel ve itinalı bir şekilde gideriyor.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL’ın özel talimatıyla kutsal mekanlara ayrı bir ilgi ve alaka gösteren Yenişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ibadet mekanları ve Kur’an Kurslarının eksiklerini gidermek için yoğun mesai harcıyor.

Yenişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Yenişehir’de bulunan kutsal mekanların ve Kur’an Kurslarının fiziki eksiklerini yürüttükleri çalışmalarla gideriyor. Yenişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yürüttükleri çalışma ile Kurtoğlu Lojmanları Camii ve Hz. Mariye Kız Kur’an Kursu’nun ihtiyaç duyduğu gerekli çalışmaları tamamlamıştır. Kurtoğlu Lojmanları’nda bulunan Kurtoğlu Lojmanları Camii’nde cemaatin yağmurlu günlerde akan çatıdan yakınması üzerine belediyemizin Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce caminin çatısı yeniden yapılmıştır. Yolaltı Mahallesi Hz. Mariye Kız Kur’an Kursu’nun avlusundaki yağan yağmurlarda su birikintisi ve çamur oluşmasından dolayı kurs öğrencilerinin mağduriyetini gidermek için Hz. Mariye Kız Kur’an Kursu’nun avlusuna Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce kilitli parke taşı döşenmiştir.