Yenişehir Belediyesi Kitap Günleri Etkinliğimize Tüm Halkımız davetlidir
Yenişehir Belediyesi Kitap Günleri Etkinliğimize Tüm Halkımız davetlidir
Tarih : 06-03-2018 13 defa incelendi

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL'ın talimatıyla düzenlenen Yenişehir Değerler Eğitimi Projesi tüm coşku ve heyecanıyla devam ediyor.

Okullarımızdaki resim, şiir, kompozisyon, fotoğraf ve kısa film yarışması,sinema ve tiyatro günleri yanında Kitap günleri için Büyükşehir Kültür ve Kongre Merkezi'nde hizmetinizdeyiz.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL " Yenişehir Değerler Eğitimi Projesi Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yenişehir Kaymakamlığı ve Yenişehir İlçe Müftülüğü ile beraber yürüttüğümüz ve Yenişehir Belediyesi olarak finanse ettiğimiz sizlerle sanatçılarımızı, yazarlarımızı, gençlerimizin bizden talep ettiği toplumda kanaat önderleri olan, toplumda ışık olan ve bizlere örnek olabilecek kişileri vatandaşlarımızla buluşturmaya devam ediyoruz. Biz kaynaklarımızı geçmiş dönemde olduğu gibi gençlerin geleceklerini ellerinden almaya çalışan, gençleri ölüme mahkum eden, gençleri yokluğa, yoksunluğa mahkum eden belediyelerin yerine Sayın Cumhurbaşkanımızın iradesi ile gençlerimize güzel bir gelecek hazırlamak için kaynaklarımızın hepsini gençlerimizin emrine sunuyoruz. 

Elbetteki belediyelerin alt yapı yatırımları ile ilgili yollarla, parklarla ile ilgili görevleri de vardır. Fakat biz öncelik olarak gençlerimizi ve kadınlarımızı öncelik alıyoruz. Paramızı asfalta, yollara, parklara elbette harcayacağız ama bizim önceliğimiz gençlerimizin emirleri, onların geleceğidir. Bundan sonrada gençlerimizin istekleri doğrultusunda kaynaklarımızı sarfedeceğiz. Bizim için önemli olan milleti ile tarihi ile bu kadim şehir Diyarbakır ile 639 yılında sahabeler tarafından feth edilen ve İslamı bizzat sahabelerden öğrenen bu mübarek şehirle gurur duyan ve zulmü alkışlamayan zalimi sevmeyen, geleni keyfi için geçmişine sövmeyen, kanayan bir yara gördüğünde ciğeri yanan ve onu dindirmek için gerekirse kendini çiğnettiren ama asla ve asla pes etmeyen asımın nesli gençliğini yetiştirmek istiyoruz. Zilletin, karanlığın yerini memleketimiz ülkemiz için aydınlık alacak. Diyarbakırımız tüm coğrafyaya bütün ortadoğu coğrafyasına, bütün ezilmiş orta doğu coğrafyası milletlerine örnek olacaktır."