YENİŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ DENETİMDE
YENİŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ DENETİMDE
Tarih : 26-01-2018 5 defa incelendi

Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların gıda tüketiminde daha güvenli ve sağlıklı ortamlarda üretilen ekmek, pide ve unlu mamulleri tüketmeleri konusunda çalışmalarına titizlikle devam ediyor.

Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Şehitlik bölgesindeki fırınların ve imalathanelerin genel temizliği, imalatlarda kullanılan ürünlerin son kullanma tarihi ve gramaj denetimlerini tamamladı. Yapılan denetimlerde Yenişehir Fırın esnafının çoğunun hijyen ve gramaj kurallarına uyduğu gözlemlenirken, kurallara uymayan işletmelere de halkın sağlığını ilgilendiren konularda gerekli hassasiyetin gösterilmesi konusunda uyarılarda bulunuldu. Bir sonraki denetimde uyarılar doğrultusunda eksiklerini gidermeyen işletmelere cezai işlem uygulanacağı belirtildi.
Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ilçemizdeki fırın ve gıda üretimi yapan işyerlerinin denetimini rutin olarak yapmaktadır. Ekiplerimiz  fırınlar ve gıda üretimi yapan işyerlerini, hijyen ve sağlık koşullarının yanı sıra etiket ve ambalaj, işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarını da kontrol ediyor, söz konusu kurallara uymayanlara Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin ve 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu’nun ilgili maddelerince gerekli cezai işlem yapılmaktadır.