“Yenişehir Değerler Eğitimi Projesi” Etkinlikleri Açılış Töreni Yapıldı
“Yenişehir Değerler Eğitimi Projesi” Etkinlikleri Açılış Töreni Yapıldı
Tarih : 06-01-2019 8 defa incelendi

2017-2018 Eğitim Öğretim yılında Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL’ın önderliğinde başlatılan Yenişehir Değerler Eğitimi Projesi 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında da tüm hızıyla devam ediyor.

Milli ve manevi değerlere bağlı bir gençlik yetişmesi için Diyarbakır Büyükşehir Öğretmenevi’nde düzenlenen “Yenişehir Değerler Eğitimi Projesi” açılış törenine Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül, Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal, Bağlar Kaymakamı Barış Demirtaş, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsamettein Atlı, Ulu Camii İmamı Mehmed Sait Yaz, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kurum müdürleri, eğitimciler ve öğrenciler katıldı.

“Yenişehir Değerler Eğitimi Projesi” açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Program 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı içerisinde Yenişehir Değerler Eğitimi Projesi kapsamında okullarda yapılacak etkinliklerin yer aldığı sinevizyon gösterimi ile devam etti.

500.000 adet kitap öğrencilere ücretsiz dağıtıldı
Yenişehir Değerler Eğitimi Projesi kapsamında ilçemiz sınırlarındaki okullarda okuyan öğrencilere 500.000 adet kitap ücretsiz dağıtıldı. Yenişehir Değerler Eğitimi Projesinin bir parçası olarak ilkokul ve lise öğrencilerine dağıtılan kitapların muhteviyatı geleceğimiz olan çocuklarımıza milli, manevi ve ahlaki bir duruş kazandıracak önemli bilgiler içermektedir.

Yenişehir Belediyesi Hamidiye Mızıkası Bando Takımı Sahne Aldı
Açılış programı Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL’ın talimatıyla kurulan Yenişehir Belediyesi Hamidiye Mızıkası Bando Takımı seslendirdiği birbirinden güzel eserlerle devam etti. Yenişehir Belediyesi Hamidiye Mızıkası Bando Takımı çaldığı eserlerle salonu dolduranlara unutulmaz bir müzik ziyafeti verdi. Öğrenciler bando takımı tarafından seslendirilen marşlara alkışlarla eşlik etti.