Yenişehir Değerler Eğitimi Projesi ile Okullarımız Renklenmeye Devam Ediyor
Yenişehir Değerler Eğitimi Projesi ile Okullarımız Renklenmeye Devam Ediyor
Tarih : 23-01-2019 65 defa incelendi

Yenişehir Değerler Eğitimi Projesi kapsamında Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL'ın talimatıyla öğrencilere ücretsiz dağıtılan kitapların yazarı Sosyal Antropolog-Yazar Suat Turgut öğrencilerle buluşmaya devam ediyor.

Öğrencilere milli ve manevi değerlerimize ilişkin bilgiler aktaran Sosyolog-Yazar Suat Turgut, öğrencilerden Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal’ın desteğiyle okullara ücretsiz dağıtılan kitaplarında yer alan tarihimize damga vuran kadın ve erkek kahramanları iyi okumalarını ve onları örnek almaları gerektiğini vurguladı. Unutulmaya yüz tutmuş milli değerlerimizin yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılmasının şimdiki gençliğin elinde olduğunu belirten Yazar Turgut, “erdemli olmayı, büyüğe saygıyı küçüğe sevgiyi, merhameti, doğruluğu ve bizi biz yapan öze değerlerimizi lütfen yaşamaya ve yaşatmaya gayret edin” dedi.

Program sonunda öğrencilerden gelen soruları cevaplayan Yazar Turgut, öğrencilere hayallerini asla sınırlamamalarını ve tarihi çok iyi bilmeleri gerektiğini söyledi. Öğrencilerle yakından ilgilenen yazar, söyleşinin ardından öğrencilere kitaplarını imzaladı.