Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL
Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL
Tarih : 2017-11-04 747 defa incelendi

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL,Abdulhamit’in torunlarına Osmanlı Okçuluğu Öğretiyor...

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL,Diyarbakır TÜGVA İl Temsilciliğini ziyaret etti.

Geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan TÜGVA İl Temsilciliğini ziyaret ederek başarı dileklerini ileten Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL,en kısa zamanda yapılması planlanan faaliyetler hakkında İl Temsilcisi Mahmut YAĞMUR ve yönetim kurulu ile bir süre sohbet ederek gençlerimize yönelik hertürlü etkinliği maddi ve manevi olarak destekleyeceklerini ifade etti.

Ziyarette,TÜGVA İl Temsilciliğine Diyarbakır’da Ata Sporlarının yaygınlaştırılması için Belediyemiz tarafından temin edilen yay ve ok takımları hediye edildi.
Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL,gençlerle birebir ilgilenerek Osmanlı okçuluğunun inceliklerini bizzat ve uygulamalı olarak gösterdi.

Kaymakam ve Belediye Başkanı Serdar Kartal,Abdülhamit Han’ın kendi şahsi korumaları da dahil Hamidiye Alayları’na verdiği önemin tarihi açıdan Diyarbakır’lı gençlerde tekrar hayat bulduğunu ve Hamidiye ruhunun Ata Sporlarımızı Diyarbakır ilimizde gençlerimizle birlikte yaşatarak tekrar dirildiğini belirtti.