Yenişehir Kitap Günleri’nde zaferin 103 yıllık ihtişamına yakışır bir söyleşi düzenlendi.
Yenişehir Kitap Günleri’nde zaferin 103 yıllık ihtişamına yakışır bir söyleşi düzenlendi.
Tarih : 19-03-2018 377 defa incelendi

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal’ın talimatıyla 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle, Yenişehir Kitap Günleri’nde zaferin 103 yıllık ihtişamına yakışır bir söyleşi düzenlendi.

Vehbi Vakkasoğlu, “Çanakkale ve Vatan Sevgisi” konulu söyleşisi için Yenişehir Belediyesi Kitap Günleri’nde ağırlandı. Öğrencilerin ve vatandaşların katıldığı söyleşiye katılım yoğundu. Şanlı tarihimizde önemli yeri olan Çanakkale Destanımız bir kez daha anlatıldı. Çanakkale destanının Türk ve İslam tarihindeki yerine değinen Vakkasoğlu şimdiki ve gelecek neslin bu ruhu anlaması gerektiğini vurguladı. Kum sanatçısı-eğitimci Tarkan Köylü de muhteşem gösterisi ile 18 Mart Çanakkale Zaferini kuma yansıttı.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal, Vehbi Vakkasoğlu’na ve kum sanatçısı-eğitimci Tarkan Köylü’ye Çanakkale Zaferi ve Vatan Sevgisi söyleşisine katılımları için teşekkür etti ve kendilerine çeşitli hediyeler takdim etti. Katılımcılara teşekkürlerin ardından Yenişehir Belediyesi Kitap Günleri’nin organizasyonunu yapan Vav Fuar ve Organizasyon Genel Müdürü Coşkun Genç ‘e organizasyondaki emekleri için teşekkür etti ve plaket sundu.