Yenişehir Yeni Yeşil Alanlar Kazanıyor
Yenişehir Yeni Yeşil Alanlar Kazanıyor
Tarih : 23-10-2018 209 defa incelendi

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal, Ulu Camii İmamı Mehmet Sait Yaz ve Yenişehir Müftüsü Şevket Dilmaç ile birlikte yapımı ilçemizde yapımı devam eden beş büyük park projesinden Fabrika Mahallesi’ndeki Prof. Dr. Aziz Sancar Parkı ve Üç Kuyular Mahallesi’ndeki Nureddin Mahmud Zengi Parkı inşaatlarında yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Sn. Kartal ve beraberindekiler her park projesinde yer alan dört derslikli Kur’an Anaokulu inşaatları ve parklarda yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldılar.

Uzay Temalı Prof. Dr. Aziz Sancar Parkı

Parkımızın içinde bulunan Samanyolunu vurgulayan yıldızlı yol döşemesi ve yedi adet gezegeni anlatan farklı renk döşemeleri ile güneş sistemini anlatan yol aksamları kullanılarak özellikle çocukların evrenin gizemli dünyasını görerek ve eğlenerek keşfetmesini sağlayacaktır. Çocuk oyun alanları, açık hava fitnes aletleri, yürüyüş yolları yanı sıra parkımızın içerisinde Farabi, Birünü, Harezmi, Uluğ Bey, Piri Reis, Ali Reis, Cezeri...gibi İslam Bilim Adamlarının özgeçmişlerini içeren panolar da yer alacaktır.

Nureddin Mahmud Zengi Parkı

Gençlerin güvenli bir şekilde kayabileceği kaykay pisti ile fark yaratan parkımızın içerisinde ayrıca futbol ve basketbol sahaları bulunmaktadır. Ayrıca parkımızda vatandaşlarımızın açık havada rahatlıkla spor yapabileceği bisiklet ve yürüyüş parkurları ile spor aktivite alanları da bulunmaktadır.