Yenişehir Zabıtası Marketleri Denetledi
Yenişehir Zabıtası Marketleri Denetledi
Tarih : 24-03-2018 348 defa incelendi

 

Yenişehir Belediyesi Zabıta ekipleri ilçemizdeki vatandaşların sağlıklı ve hijyenik gıdalar alması ve tüketmesi adına denetimlerine aralıksız devam ediyor. İlçemizdeki marketleri denetleyen Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilk olarak ruhsat kontrolü yaptı. Ardından gıdaların son kullanma tarihini inceleyen ekipler, çok miktarda son kullanma tarihi geçmiş ürün ele geçirdi ve bu işyerleri hakkında yasal işlem başlattı, kurallara uymayan işyerleri hakkında tutanak tuttular. Market sahiplerine gıda ürünlerinin saklanma koşulları hakkında bilgi veren Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler bazı uyarılarda da bulundu.

Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçe merkezinde gıda satışı yapan marketlerde yaptığı denetimlerde, son kullanma tarihi geçmiş cips, içecek, süt ürünleri ve daha çok çocuklara satış yapılan çikolata ve bisküviye el konuldu. Daha önce uyarıldığı halde uyarıyı dikkate almayan işyerleri hakkında cezai işlem uygulandı. Yenişehir Belediyesi Zabıta ekipleri, son kullanma tarihi geçmiş yiyecek ve içecekleri imha etmek üzere depoda topladı.

Vatandaş sağlığı önemli

Gıda üreten işletmelerde sürekli olarak denetimler yapıldığını belirten Yenişehir Belediyesi Zabıta ekipleri, vatandaşların hijyenik ve sağlıklı gıda ürünlerine ulaşmasını sağlamak için çalışmaların aralıksız sürdüreceklerini dile getirdiler. Açıkta satılan, halkın sağlığı tehdit eden ürünlerin satışına izin verilmeyeceğini belirten yetkililer, vatandaşların bu tür durumlarda Alo Gıda 174, Alo Zabıta 153 numaralı hatlara şikayetlerini iletebileceklerini belirttiler.