Yenişehir’de Mevlid-i Nebi Coşkusu
Yenişehir’de Mevlid-i Nebi Coşkusu
Tarih : 22-11-2018 12 defa incelendi

Belediyemiz tarafından Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle “Peygamberimiz ve Gençlik” temasıyla Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V) Efendimizi Anma ve Mevlid Kandili programı gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe, Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşleyen, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal, AK Parti İl Başkanı Serdar Budak, İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır, Sur Kaymakamı ve Belediye Başkanı Abdullah Çiftçi, bölge kanaat önderleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Ulu Camii İmam Hatibi Hidayet Yılmaz’ın Salası ile başlayan program Hacı Bayram Veli Camii Baş İmam Hatibi Ahmet Karlı Hocamızın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından İl Müftümüz Yavuz Selim Karabayır ve Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal açılış konuşmalarını yaptı. Açılış konuşmalarının ardından Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşleyen ve Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu konuşma yaptı. Konuşmaların ardından Sayın Valimiz ve Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal, katılımlarından dolayı İşliyen'e çiçek ve plaket verdi. Plaket takdiminin ardından Grup Dergah seslendirdiği birbirinden güzel ilahiler ile dinleyenleri mest etti.