Yenişehir'de yol yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor
Yenişehir'de yol yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor
Tarih : 16-02-2018 783 defa incelendi

Yenişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yol yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Yenişehir İlçesi genelinde yol çalışmalarını yoğun tempoda sürdüren Yenişehir Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yapılan program dahilinde Dönümlü Mahallesindeki Yeni imar Yolu açma çalışmalarına devam ederken, Şehitlik Mahallesi’ndeki Dini İhtisas Yolu’na alt temel malzemesi ve kırma bazalt dökülerek çalışmalarını tamamlayıp vatandaşlarımızın hizmetine sunmuşlardır.

Yenişehir Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçemizin en yaygın problemi olan yol sorununa çözüm bulmak için mevsim şartlarının da uygun olması nedeniyle yol çalışmalarına yoğunluk vererek planlamalar çerçevesinde mahallelerde yol onarım ve bakımlarına devam etmektedir. Yenişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, imar planında yol olarak gözüken ancak çeşitli nedenlerle işlerlik kazanmamış yolları açarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuyor. Yenişehir ilçesinde imar yol açma çalışmalarının yanı sıra gelen talepler doğrultusunda ve bir program dahilinde yol açma çalışmaları da hızla sürdürülürken, mevsimsel nedenlerle bozulan daha önce açılmış yollar da onarılıyor. Şehitlik Mahallesi’ndeki Dini İhtisas Yolu’nun da bakım onarım çalışmaları tamamlanmıştır. Dini İhtisas Yolu’na alt temel maddesi ve kırma bazalt dökülerek yoldaki çamur sorunu ortadan kaldırılmıştır.

Yapılan yeni yol açma çalışmaları ve bakım onarım çalışmaları ile ilçemizdeki vatandaşlarımızın en yaygın problemi olan yol sorunu giderilmeye çalışılıyor.