Yenişehirli Kadınlar sporda
Yenişehirli Kadınlar sporda
Tarih : 03-03-2018 484 defa incelendi

Belediyemiz bünyesindeki Kadın Yaşam ve Kültür Merkezimizde ilçemizdeki kadınların sağlıklı yaşam konusunda spora katılımları için haftanın her günü kadınlarımıza kaliteli hizmet sunuyoruz.

Kadın Yaşam ve Kültür Merkezindeki spor kurslarımızla sporu tabana yaymak, spor yapma alışkanlığı kazandırmak ve mümkün olan en fazla sayıda Yenişehirli kadının spor yapmasını sağlamaktır.

Fazla kilolar özellikle kış aylarında hareketsiz kalan kişilerin en büyük sorunlarından biridir. Genellikle evde geçirilen bu aylarda işin içine bir de sağlıksız beslenme girince kilo almak kaçınılmazdır. Bahar aylarının gelmesi ile birlikte kış aylarında alınan kilolar spor salonlarında spor yapılarak verilmeye çalışılıyor. Bayanların en çok tercih ettiği spor dalları arasında da fitness, plates , step ve aerobik geliyor.

Aerobik; çalıştırılan müzikle birleşmiş hareket kombinasyonlarının yapıldığı bir egzersiz türüdür. Step; step platformunun kullanımıyla hareket kombinasyonlarının müziğe uyarlanarak yapıldığı bir aerobik egzersizdir. Perşembe ve Cuma günleri hariç haftanın beş günü step ve aerobik kurslarımız devam etmektedir.

Pilates egzersizlerinin amacı; karın ve sırt bölgelerini eşit oranda güçlendirip, vücudumuzun üst kısmında sağlam bir iskelet oluşturmaktır. Bu doğrultuda kursiyerlere eğitim verilmektedir. Kurslarımız hafta içi beş gün verilmektedir.